Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Hypotéka

Pridané: 2.1.2020

Financovanie – aké bývanie si môžem dovoliť

Akú veľkú hotovosť musím mať a koľko mi banka požičia?

Na nehnuteľnosť si pripravte 20 % vlastných peňazí. Banka vám dokáže požičať zvyšných 80 %, hoci v pätine prípadov peňažné ústavy poskytnú úver až do 90 % hodnoty založenej nehnuteľnosti.

Mám navštíviť banku skôr ako realitnú kanceláriu?

Do banky sa ponáhľať nemusíte. Pokiaľ máte záujem o konkrétnu nehnuteľnosť, realitný maklér vám sprostredkuje aj stretnutie s hypotekárnym poradcom. Vďaka nemu ušetríte čas a energiu pri získavaní úverových ponúk. Hypotekárny poradca vie, čo je pre vás dôležité. Komunikuje za vás s bankami, a má pod palcom vybavovanie hypotéky. Neplatíte mu pritom nič.

Aký význam má predschválený úver?

Vďaka predschválenému úveru presne spoznáte svoje reálne možnosti. Hoci ešte nemáte vybranú nehnuteľnosť, jej kúpu vám to môže uľahčiť. Nemusíte sa báť, že vám banka nepožičia, a môžete zaplatiť rezervačný poplatok za vysnívanú nehnuteľnosť. A predávajúci vie, že má pred sebou človeka, ktorý si môže dovoliť kúpiť jeho byt alebo dom.

Pomôže mi realitná kancelária s vybavením hypotéky?

Áno. Každá solídna realitná kancelária spolupracuje s hypotekárnymi špecialistami, ktorí pomáhajú kupujúcim s financovaním nehnuteľnosti. V niektorých prípadoch sú nimi samotní realitní makléri.

Prečo sa oplatí hypotekárny špecialista, a kde ho nájdem?

Hypotekárny špecialista vám bezplatne vypracuje ponuky viacerých bánk. Spolu s ním ich porovnáte, a vyberiete tú najvýhodnejšiu hypotéku. On ju v banke vybaví za vás. Hypotekárneho špecialistu vám odporučí každá solídna realitná kancelária.