Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Ako správne predávať v dnešnej dobe webovej?

Pridané: 27.1.2020

Veľmi často sa v praxi stáva, že majitelia nehnuteľnosti chcú ušetriť. To je v poriadku a logické. Pozor len, aby šetrenie peňazí bolo na správnom mieste a nestálo naopak veľké peniaze.

Je potrebné si uvedomiť, že dnes žijeme vo veľmi rýchlej dobe, dobe webovej. Znamená to, že na všetko máme tak nejak menej času a všetko sa snažíme si čo najrýchlejšie "vygúgliť" na internete.

Takže aj vaši potencionálni záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti budú "gúgliť" a hľadať pre seba to najlepšie na bývanie či rekreáciu...

A preto ich treba zaujať doslova v sekunde. Aby ich vaša ponuka zaujala viac ako tie ostatné a klikli práve na váš inzerát, začítali sa do popisu a zapozerali do fotiek a videa...

A ideálne, aby hneď zdvihli telefón, zavolali Vám a dohodli si obhliadku.

Chápem, že náklady na kvalitné prístroje nevyhnutné na perfektnú prezentáciu sú drahé a môžu sa vyšplhať až na rádovo tisícky eur (zrkadlovka, 360°foťák, širokouhlá kamera, stabilizátor-gimbal, statív, strihanie videa, ozvučenie, titulkovanie, laserový merač...) ,

preto sami zvážte, či pre vás nie je jednoduchšie, lacnejšie a tiež aj bezpečnejšie zavolať si na pomoc realitného experta, zvlášť, keď jeho služby sú pre vás bezplatné...  

Ako teda dosiahnuť tento ideálny stav? .

Ak dovolíte, prezradím vám výhody pre vás a čo robím ja preto, aby som predal nehnuteľnosti mojich klientov za čo najvyššiu cenu:

So mnou máte istotu, že vašu jedinečnú nehnuteľnosť nikto nebude predávať pod cenu, že budete mať vy celý priebeh predaja maximálne pod vašou kontrolou činností a vy budete v pohode a bezpečí a ja budem vaším maklérom.

Predaj vašej nehnuteľnosti je pre mňa môj záväzok, moja zodpovednosť, moje nasadenie, moje aktivity. Je to tiež moja angažovanosť, výkon, moja investícia a samozrejme motivácia.

K predaju pristupujem s ľudským prístupom a rád do neho vnášam tzv. "človečinu". Strojený prístup nechávam na právnikov :-)

Čo teda robím také špeciálne, čo ma robí realitným expertom?

Ja na určenie ceny používam cenové mapy, realitný radar, štatistiky predajov, kalkulačku hodnoty bytov, CMA analýzu a zvlášť mám rád metódu „maľovanie čerta na stenu“. Túto milujú aj predávajúci, pomáha im získať až o 10-15% viac peňazí, ako keby predávali sami. 

Osobne rád vysvetlím.

Ja mám nastavený automatický export inzerátov na viac ako 150 portálov (to je násobne väčšie množstvo oslovených záujemcov) a tiež ako člen Realitnej únie spolupracujem s ďalšími 700 kolegami.

Vašej nehnuteľnosťi viem vytvoriť samostatnú stránku a propagovať ju aj na veľmi obľúbených sociálnych sieťach a vybranej cieľovej skupine.

Vyhľadávajú ma kupujúci, aby som im našiel preverenú nehnuteľnosť, takže mám rozsiahlu aktuálnu databázu záujemcov. 

Často sú to klienti zo zahraničia, napr. ľudia pracujúci v Anglicku, Nemecku alebo zdravotné opatrovateľky pracujúce v Rakúsku, ktoré chcú investovať do nehnuteľnosti.

Týmto klientom sa snažím vyhľadať nehnuteľnosť podľa ich kritérií a konzultujem to s nimi osobne, nie cez inzerciu na slovenských portáloch.

Ponúkam tiež aj okamžitú kúpu Vašej nehnuteľnosti v hotovosti.

Pracujem so skupinou investorov. Platba ihneď.

Garantujem kvalitu vypracovania zmlúv právnikmi Realitnej únie a tiež advokátskou kanceláriou.

Takže preto viem Váš byt predať rýchlo, bezpečne a za čo najväčšiu cenu

Zdôrazňujem, že moje služby sú pre Vás (pre majiteľa) bezplatné.
Províziu platí kupujúci.

Okrem toho pred obhliadkou preverujem záujemcov, či majú financie a ozajstný záujem kúpiť. Nepodporujem realitný turizmus, ani tipérov pre vykrádačov bytov. Šetrím tak Váš čas aj Vaše peniaze.

Vytváram tiež pôdorysy, videoprehliadky a virtuálne reality pomocou 360°foto.

Štatistiky sú totiž neúprosné, podľa nich si majitelia svojpomocne predajú nehnuteľnosti v priemere o 5-10% lacnejšie ako s realitným expertom.  

Podrobnejšie som všetko popísal v mojom e-booku (nebojte, má len 7 strán) a stiahnuť si ho môžete úplne zadarmo a bezplatne. Stačí kliknúť v hornom menu na "e-book". 

Ak chcete pomôcť s procesom predaja, alebo len jednoducho s niečím poradiť, pozývam vás na nezáväzné rozprávanie u kávy.